شماره تماس شرکت کتمپیوتری سپند

چهارشنبه 30 مرداد 1398

اجبار Cortana به استفاده از Google به جای Bing

کورتنا دستیار جدید جستجو ( search ) ویندوز10، یکی از بهترین هاست. اما یک نقص بزرگی دارد و آن هم این است که نتایج جستجو از موتور جستجو بینگ مایکروسافت است. این مسئله برای کسانی مثل ما که وابسته به گوگل هستیم خیلی سخت است. به خاطر برخی دلایل مایکروسافت امکان تغییر در موتور جستجوی کورتنا را خیلی ساده قرار نداده و اگر شما اصرار به استفاده از کورتنا را دارید باید از Bing استفاده کنید.

 

 

اما اگر بخواهید که کورتنا از گوگل ، DuckDuckGo و یا یاهو به جای بینگ استفاده کند باید Chrometana را روی کروم نصب کنید.. در ادامه نحوه ی انجام این کار را خواهیم گفت .
1. انتخاب گوگل کروم به عنوان مرورگر پیش فرض
اگر هنوز کروم را به عنوان مرورگر پیش فرض خود قرار نداده اید ، منو تنظیمات را باز کنید و به مسیر System > Default apps بروید. در قسمت Web browser ، گوگل کروم را به عنوان مرورگر پیش فرض خود انتخاب کنید. اگر chrome را در لیست انتخاب ها نمی بینید ، شاید باید آن را دانلود کنید.

chrometana
2. پس از قرار دادن کروم به عنوان مرورگر پیش فرض ، برنامه افزودنی chrometana را دانلود کنید. بعد از اضافه کردن این برنامه به کروم ، صفحه ای برای شما باز می شودکه از شما می خواهد تا موتور جستجوی گوگل ، DuckDuckGo و یا یاهو را انتخاب کنید.

chrometana


اگر بخواهید تا هر زمان به این صفحه دسترسی داشته باشید ، منوی تنظیمات در کروم را باز کنید و وارد مسیر Extension > chrometana > Options شوید.
3. کورتنا را باز کنید و هر چیزی را که می خواهید جستجو کنید. نتایج به دست آمده از روی موتور جستجو که از chrometana انتخاب کرده اید، را می آورد.