شماره تماس شرکت کتمپیوتری سپند

چهارشنبه 30 مرداد 1398

نحوه ی غیر فعال کردن Lock Screen در ویندوز10

ویندوز10 سیستم عاملی است که هم برای دستگاه ها با صفحه لمسی و هم دستگاه های معمولی طراحی شده است. اما قفل صفحه نمایش که برای اولین بار در ویندوز8 مشاهده شد ، بیش تر برای صفحات لمسی طراحی شده بود.

 

 

lock screen

 

اگر شما یک PC دارید که سیستم عامل ویندوز10 روی آن نصب شده است، قفل صفحه نمایش اضافی است. این صفحه حتی یک صفحه ورود به سیستم (Log-in) نیست ، بلکه لازم است تا برای ورود به صفحه Log-in ، این صفحه کنار زده شود. برای اینکه این صفحه را غیر فعال کنید باید که وارد Registry شوید.
در هنگام ورود به Registry Edit هشدار های معمول نمایش می شود ( ویرایش غلط Registry می تواند سیستم شما را خراب کند ) ، از این رو این کار را ما پیشنهاد نمی کنیم، اگرچه انجام این کار برای شما راحت است.در اینجا نحوه ی این تنظیمات را خواهیم گفت .
1. روی Start در سمت راست کلیک و Run را اجرا کنید . در Run ، regedit را تایپ و Ok کنید. ممکن است در هنگام اجرا پنجره ی pop-up کنترل حساب کاربری ( UAC ) که از شما اجازه ی اجرای برنامه را می خواهد ، روبرو شوید. برای ادامه ی کار ، روی yes کلیک کنید.

regsedit


2. در پنجره ی Registry Editor واردHKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows شوید.

3. در فولدر ویندوز ، در پنجره ی سمت راست Registry Edit ، راست کلیک کنید . جدید ( New ) را انتخاب سپس Key را انتخاب کنید. فولدر جدیدی در فولدر ویندوز با نام New Key #1 ایجاد خواهد شد. نام آن را به Personalization تغییر دهید و روی فولدر جدید خود کلیک کنید.

lockscreen


4. در فولدر Personalization ، در سمت راست پنجره ی Registry Edit راست کلیک کنید . گزینه ی جدید (New ) ، سپس DWORD(32-bit) Value ، را انتخاب کنید. آیتم جدید به صورت pop-up در سمت راست پنجره ی Registry با نام New Value #1 خواهید دید. نام آن را به NoLockScreen تغییر دهید.

lock screen


5. روی NoLockScreen دبل کلیک ( Double Click ) کرده تا Value data آن باز شود. مقدار Value data را از 0 به 1 تغییر دهید و OK کنید. از Registry Editor خارح شوید و PC خود را دوباره بوت کنید.

lock-screen-win10


با این کار شما دیگر صفحه قفل را نخواهید دید.