شماره تماس شرکت کتمپیوتری سپند

دوشنبه 25 شهريور 1398

اجبار Cortana به استفاده از Google به جای Bing

کورتنا دستیار جدید جستجو ( search ) ویندوز10، یکی از بهترین هاست. اما یک نقص بزرگی دارد و آن هم این است که نتایج جستجو از موتور جستجو بینگ مایکروسافت است. این مسئله برای کسانی مثل ما که وابسته به گوگل هستیم خیلی سخت است. به خاطر برخی دلایل مایکروسافت امکان تغییر در موتور جستجوی کورتنا را خیلی ساده قرار نداده و اگر شما اصرار به استفاده از کورتنا را دارید باید از Bing استفاده کنید.

 

 

نحوه ی غیر فعال کردن Lock Screen در ویندوز10

lock screen

ویندوز10 سیستم عاملی است که هم برای دستگاه ها با صفحه لمسی و هم دستگاه های معمولی طراحی شده است. اما قفل صفحه نمایش که برای اولین بار در ویندوز8 مشاهده شد ، بیش تر برای صفحات لمسی طراحی شده بود.

 

 

قابلیت های ویندوز10

قابلیت ویندوز10

ویندوز Threshold ( ویندوز10) پس از شکست ویندوز8 سعی دارد تا نارضایتی برخی از کاربران از جمله صاحبان مشاغل را برطرف سازد. یکی از دلایل این نارضایتی نداشتن رابط کاربری لمسی مناسب بوده است. این ویندوز عامل طوری طراحی شده تا  یک نسخه برای استفاده بر روی تمامی وسایل الکترونیک کافی باشد. بنابراین مایکروسافت انتظار دارد که کاربران گوشی ها، تبلت ها و رایانه ها به یک اندازه از آن استقبال کنند.

 

عواملی که ویندوز10 را به ویندوز امن تبدیل کرده

ویندوز10

مایکروسافت ادعا می‌کند ویندوز 10 آخرین به‌روزرسانی از سیستم‌عامل محبوب ویندوز خواهد بود که شما ممکن است به آن نیاز داشته باشید. به‌نظر می‌رسد چنین ادعایی در دنیای کنونی با سیر تحول سریع قابلیت‌های نرم‌افزاری مبالغه‌آمیز باشد. با این حال چند قابلیت جدید در ویندوز 10، دغدغه کاربران رایانه را از نظر تغییرات مداوم محیط سیستم‌عامل و تلاش مداوم برای عقب نماندن از فناوری‌های جدید را کاهش داد . طرح جدید مایکروسافت این است که به جای تغییر و ارايه نسخه جدید ویندوز، به‌روزرسانی‌های آخرین نسخه را به‌صورت مستمر پیگیری کند.

نسخه رایگان ویندوز10

به روز رسانی ویندوز

آیا شما متوجه آیکن جدید روی صفحه مانیتور خود شده اید؟! بروز رسانی ویندوز ، آیکن جدیدی را در قسمت اطلاع رسانی (Notification  ) کامپیوترهایی که ویندوز 7 و 8.1 روی آن ها در حال اجرا است ،امکان ارتقا رایگان به ویندوز 10 را پیشنهاد می کند.

 

 

معرفی ویندوز10

ویندوز10

ویندوز۱۰ (Windows 10) تازه‌ترین نسخه ی سیستم‌عامل از خانواده ی ویندوز ان‌تی شرکت مایکروسافت است و نسخه ی پس از ویندوز ۸٫۱ بشمار می‌آید.این ویندوز  نخستین بار در سال 1393 معرفی شد.

 

 

ورژن جدید نرم افزار Adobe's Lightroom

نرم افزار ویرایش عکس Adobe  به عکاسان این امکان را می دهد که چندین عکس را در یک عکس ادغام کنند. به این ترتیب عکس ها را به یک فریم منتقل می شوند.

ورژن جدید نرم افزار Adobe ، اولین نرم افزاری نیست که برای ادغام چند عکس  و تبدیل آنها به عکس های  Panorama  و High Dynamic  ساخته شده است.  اما این نرم افزاری است که عملا برای این منظور از آن استفاده می شود. که در ادامه به بررسی دلایل آن خواهیم پرداخت.