شماره تماس شرکت کتمپیوتری سپند

چهارشنبه 30 مرداد 1398

پاک کردن پارتیشن هارد دیسک روی Mac

اگر شما تازه شروع به کار با سیستم عامل OS X 10.11 EI کرده اید و Public beta on a partition را نصب کرده اید ، الان زمان آن رسیده تا برخی فضای hard را با خلاص شدن از پارتیشن اصلاح کنید ، اکنون که ورژن نهایی EI توسط اپل منتشر شده است. پاک کردن پارتیشن کار ساده ای است . 

 

 

مرحله اول : پاک کردن پارتیشن
برای شروع، کار را با سرچ کردن Disk Utility و پیدا کردن آن در Applications > Utilities ، آغاز کنید. سپس روی پارتیشنی که قصد پاک کردن آن را دارید در سمت چپ پنجره کلیک کنید.

ِDisk utility

حذف پارتیشن


با انتخاب پارتیشن روی کلید Erase در بالای Disk Utility کلیک کنید. با این کار پنجره ای برای شما باز می شود که باید روی Erase و سپس Done کلیک کنید.
مرحله ی دوم :
با پاک شدن داده ها از پارتیشن لازم است تا پارتیشن خالی را به منظور استفاده از فضای خالی به دست آماده برای باقی هارد ،پاک کنید. هارد را از سمت چپ پنجره انتخاب کنید، سپس روی کلید پارتیشن در بالای Disk Utility کلیک کنید. نمودار سمت چپ که پارتیشن پاک شده را نشان می دهد ، روی کلید "-" و سپس روی Apply کلیک کنید.

پاک کردن پارتیشن


پس از یک دقیقه یا بیش تر ، Disk Utility فرایند تغییرات روی هارد شما به پایان می رساند. و کار شما با کلیک کردن روی کلید Done به پایان می رسد.