شماره تماس شرکت کتمپیوتری سپند

چهارشنبه 30 مرداد 1398

نشانه های خرابی مادر برد

 آداپتور را وصل کنید و لپ تاپ را روشن کنید:

هیچ اتفاقی نمی افتد.
چراغ روشن می شود، فن شروع به کار می کند، اما صفحه نمایش روشن نمی شود و بعد از 15-10 ثانیه صدای کار کردن هارد دیسک را نمی توانید بشنوید.

روش های حذف نویز الکتریکی

نویز الکتریکی

یکی از مشکلات عمده ای که دستگاه های الکترونیکی با آن مواجه هستند ، مسئله نویز می باشد. به خصوص الان که انواع وسایل الکتریکی ، الکترونیکی و مکانیکی در فضای کوچکی در کنار یگدیگر مشغول به کار بوده و به سادگی می توانند روی یکدیگر اثر بگذارند. بنابراین باید مسئله نویز در ساخت ، مونتاژ ، نصب و سرویس دستگاه مورد توجه قرار گیرد. حل مشکل نویز نیاز به اطلاعات کافی درباره ی ماهیت نویز، راه های ورود نویز و روش های کاهش نویز دارد.

 

ایرادات رایج اسپیکر

• صدای اسپیکرهای چپ و راست معکوس است

اسپیکرها اشتباه متصل شده، برای اطمینان چک کنید که اسپیکرهای راست و چپ به درستی به خروجی های مربوطه متصل شده باشد.

• نویز یا صدا همهمه آرام

ممکن است AC باعث ایجاد نویز شود ، که از فیلتر AC مثل Cat.No.15-1111 برای جلوگیری از نویز استفاده کنید.

چگونه سرعت کامپیوتر را افزایش دهیم

سرعت کامپیوتر

در این مقاله گام به گام کارهای لازم در جهت افزایش سرعت  کامپیوترهای که در مجموع آهسته هستند نه آن هایی که سرعت boot و یا سرعت اینترنت پایینی دارند ، مطرح کنیم. توجه داشته باشید راه حلهای گفته شده بیش تر برای کاربران ویندوز می باشد .

Reboot

در قدم اول کامپیوتر را Reboot ( راه اندازی دوباره ) کنید.

RAM و انواع آن

حافظه ی رم ( RAM) مخفف عبارت Random Access Memory است که برخلاف حافظه ی ROM که فقط خواندنی است ، این حافظه خواندنی –نوشتنی می باشد و امکان دسترسی کامل به آن وجود دارد. زمانیکه که شما برنامه ای را اجرا می کنید، اطلاعات لازم در حافظه ی RAM قرار می گیرد.حافظه ی رم برخلاف هارد دیسک سرعت بالایی در خواندن و نوشتن اطلاعات دارد . 

 

نکات مهم درباره ی باتری لپ تاپ

باتری لپ تاپ

لپ تاپ های امروزی دارای باتری از نوع لیتیوم بوده و یون های لیتیوم در آن هستند که شارژ را نگه می دارند. تخلیه کامل و شارژ کامل آن می تواند باعث بروز استرس زیاد به باتری شود. باتری های لیتیومی قابلیت تشخیص میزان شارژ را دارند ، تا زمانیکه به طور کامل شارژ شوند و در صورت جدا نکردن آداپتور ، جریان الکتریکی را مستقیم به دستگاه هدایت می کنند. با این شرایط شما می توانید با خیال راحت لپ تاپ خود را در حالت شارژ ساعت ها رها کنید.

 

چیپ گرافیک و خرابی آن

از جمله بخش های مهم در لپ تاپ ، چیپ گرافیک می باشد که از سوی شرکت های مختلف تهیه می شود. چیپ گرافیک که بهتر است آن را با نام پردازنده ی گرافیکی بشناسیم ، برخلاف CPU دارای اسلات نیست.
چیپ های مونتاژ شده توسط شرکت های مختلف دارای طول عمر و خرابی های مختلف می باشد. از جمله برندهای چیپ گرافیک رایج مورد استفاده در لپ تاپ ها می توان به NVIDIA-ATI ، AMD-INTEL ، TRIDENT-VIA اشاره کرد.

 

چرا باید مادربرد خود را ارتقا دهید؟

ارتقا مادربرد

هنگامی که قصد دارید خیلی سریع عملکرد سیستم خود را افزایش دهید، اولین انتخاب افزایش رم و یا تبدیل کردن هارد دیسک به solid drive است. اما هنگامی که زمان بیشتری برای اینکار دارید و می خواهید وقت بیشتری برای ارتقا سیستم خود بگزارید بهتر است که جستجوی بیشتری انجام دهید.

 

 

بایوس چیست؟

چیپ بایوس

بایوس مخفف عبارت Basic Input Output System است .زمانیکه کامپیوتر را روشن می کنید ، بایوس وارد عمل شده و تست های اولیه و ثانویه را برای راه اندازی ( بوت ) کامپیوتر انجام می دهد. بایوس یک نرم افزار سطح پایین سیستمی است و بدون اینکه مانعی برای انجام کار شما باشد ، اجرا می شود. در کامپیوترهای امروزی به جای بایوس ، فریم ویر UEFI ( برنامه ای در حافظه ی ROM فقط خواندنی ) این کار را انجام می دهد .

 

رفع ایراد Black Screen در ویندوز

black screen

رفع black screen


black screen به دلایل گوناگونی به وجود می آید. رفع همه ی این موارد کار آسانی نیست. با توجه به دلیلی که منجر به بروز این مشکل می شود راهکارهای گوناگونی برای حل آن باید به کار رود. دو نوع عمده این مشکل عبارت اند از: چشمک زدن صفحه و همچنین به وجود آمدن صفحه ی سیاه با علامت موس روی صفحه.

 

تاثیرات گرما-گرد و خاک بر لپ تاپ

dust-heat

مهم ترین بخش از لپ تاپ که نیاز دارد تا همیشه تمیز بماند، هیت سینک ( Heatsink ) است. حرارت از عوامل خاموشی بیش تر لپ تاپ ها می باشد. گرما تنها عامل خاموشی نیست، اما می تواند باعث صدمه دیدن لپ تاپ و خاموش شدن آن بشود مخصوصا اگر از گرد و خاک پر شده باشد.