شماره تماس شرکت کتمپیوتری سپند

چهارشنبه 30 مرداد 1398

نشانه های خرابی مادر برد

 آداپتور را وصل کنید و لپ تاپ را روشن کنید:

هیچ اتفاقی نمی افتد.
چراغ روشن می شود، فن شروع به کار می کند، اما صفحه نمایش روشن نمی شود و بعد از 15-10 ثانیه صدای کار کردن هارد دیسک را نمی توانید بشنوید.

شبکه ملی اطلاعات چیست

در سال‌های اخیر زیاد نام شبکه ملی اطلاعات را شنیده اید . اما شاید با مفهوم آن آشنا نباشیم. در این مقاله شما را با آن بیشتر آشنا میکنیم.

روش های حذف نویز الکتریکی

نویز الکتریکی

یکی از مشکلات عمده ای که دستگاه های الکترونیکی با آن مواجه هستند ، مسئله نویز می باشد. به خصوص الان که انواع وسایل الکتریکی ، الکترونیکی و مکانیکی در فضای کوچکی در کنار یگدیگر مشغول به کار بوده و به سادگی می توانند روی یکدیگر اثر بگذارند. بنابراین باید مسئله نویز در ساخت ، مونتاژ ، نصب و سرویس دستگاه مورد توجه قرار گیرد. حل مشکل نویز نیاز به اطلاعات کافی درباره ی ماهیت نویز، راه های ورود نویز و روش های کاهش نویز دارد.

 

ایرادات رایج اسپیکر

• صدای اسپیکرهای چپ و راست معکوس است

اسپیکرها اشتباه متصل شده، برای اطمینان چک کنید که اسپیکرهای راست و چپ به درستی به خروجی های مربوطه متصل شده باشد.

• نویز یا صدا همهمه آرام

ممکن است AC باعث ایجاد نویز شود ، که از فیلتر AC مثل Cat.No.15-1111 برای جلوگیری از نویز استفاده کنید.

چگونه سرعت کامپیوتر را افزایش دهیم

سرعت کامپیوتر

در این مقاله گام به گام کارهای لازم در جهت افزایش سرعت  کامپیوترهای که در مجموع آهسته هستند نه آن هایی که سرعت boot و یا سرعت اینترنت پایینی دارند ، مطرح کنیم. توجه داشته باشید راه حلهای گفته شده بیش تر برای کاربران ویندوز می باشد .

Reboot

در قدم اول کامپیوتر را Reboot ( راه اندازی دوباره ) کنید.

RAM و انواع آن

حافظه ی رم ( RAM) مخفف عبارت Random Access Memory است که برخلاف حافظه ی ROM که فقط خواندنی است ، این حافظه خواندنی –نوشتنی می باشد و امکان دسترسی کامل به آن وجود دارد. زمانیکه که شما برنامه ای را اجرا می کنید، اطلاعات لازم در حافظه ی RAM قرار می گیرد.حافظه ی رم برخلاف هارد دیسک سرعت بالایی در خواندن و نوشتن اطلاعات دارد . 

 

نکات مهم درباره ی باتری لپ تاپ

باتری لپ تاپ

لپ تاپ های امروزی دارای باتری از نوع لیتیوم بوده و یون های لیتیوم در آن هستند که شارژ را نگه می دارند. تخلیه کامل و شارژ کامل آن می تواند باعث بروز استرس زیاد به باتری شود. باتری های لیتیومی قابلیت تشخیص میزان شارژ را دارند ، تا زمانیکه به طور کامل شارژ شوند و در صورت جدا نکردن آداپتور ، جریان الکتریکی را مستقیم به دستگاه هدایت می کنند. با این شرایط شما می توانید با خیال راحت لپ تاپ خود را در حالت شارژ ساعت ها رها کنید.

 

چیپ گرافیک و خرابی آن

از جمله بخش های مهم در لپ تاپ ، چیپ گرافیک می باشد که از سوی شرکت های مختلف تهیه می شود. چیپ گرافیک که بهتر است آن را با نام پردازنده ی گرافیکی بشناسیم ، برخلاف CPU دارای اسلات نیست.
چیپ های مونتاژ شده توسط شرکت های مختلف دارای طول عمر و خرابی های مختلف می باشد. از جمله برندهای چیپ گرافیک رایج مورد استفاده در لپ تاپ ها می توان به NVIDIA-ATI ، AMD-INTEL ، TRIDENT-VIA اشاره کرد.

 

چرا باید مادربرد خود را ارتقا دهید؟

ارتقا مادربرد

هنگامی که قصد دارید خیلی سریع عملکرد سیستم خود را افزایش دهید، اولین انتخاب افزایش رم و یا تبدیل کردن هارد دیسک به solid drive است. اما هنگامی که زمان بیشتری برای اینکار دارید و می خواهید وقت بیشتری برای ارتقا سیستم خود بگزارید بهتر است که جستجوی بیشتری انجام دهید.

 

 

اجبار Cortana به استفاده از Google به جای Bing

کورتنا دستیار جدید جستجو ( search ) ویندوز10، یکی از بهترین هاست. اما یک نقص بزرگی دارد و آن هم این است که نتایج جستجو از موتور جستجو بینگ مایکروسافت است. این مسئله برای کسانی مثل ما که وابسته به گوگل هستیم خیلی سخت است. به خاطر برخی دلایل مایکروسافت امکان تغییر در موتور جستجوی کورتنا را خیلی ساده قرار نداده و اگر شما اصرار به استفاده از کورتنا را دارید باید از Bing استفاده کنید.

 

 

بایوس چیست؟

چیپ بایوس

بایوس مخفف عبارت Basic Input Output System است .زمانیکه کامپیوتر را روشن می کنید ، بایوس وارد عمل شده و تست های اولیه و ثانویه را برای راه اندازی ( بوت ) کامپیوتر انجام می دهد. بایوس یک نرم افزار سطح پایین سیستمی است و بدون اینکه مانعی برای انجام کار شما باشد ، اجرا می شود. در کامپیوترهای امروزی به جای بایوس ، فریم ویر UEFI ( برنامه ای در حافظه ی ROM فقط خواندنی ) این کار را انجام می دهد .