شماره تماس شرکت کتمپیوتری سپند

چهارشنبه 30 مرداد 1398

جستجوی ایمیل گمشده در Gmail

برای داشتن یک جستجوی کامل در جیمیل ( Gmail ) نیازمند به طی کردن 3 مرحله می باشد :
1. عبارت کلیدی را در جعبه ی جستجو ( Search box ) صندوق ورودی ( inbox ) بالای صفحه سرچ کنید.
2. اگر عبارت مورد نظر پیدا نشد ، فولدر Spam در سمت چپ پنل را باز کنید یا عبارت Spam را در Search box وارد کنید. عبارت کلیدی را در Spam سرچ کنید.
3. اگر بازهم عبارت کلیدی مورد نظر خود را پیدا نکردید ، فولدر Trash را از همان سمت چپ پنل باز کنید و کلمه کیدی را جستجو کنید.

مرحله دو و سه به نحوی که اگر در مرحله ی اول عبارت مورد نظر خود را پیدا نکردید ، وجود دارند. به این شکل که پیغامی در پایین صفحه با مضموم " عبارت مد نظر شما با برخی پیغام ها در Trash یا Spam منطبق است " ، را نشان می دهد.


Some messages in Trash or Spam match your search. View message


اگر شما روی لینک View message کلیک کنید، پیغامی خواهید دید که شما ممکن است تصادفا پاک کرده اید یا توسط فیلتر Spam جیمیل ، وارد قسمت Spam شده است. پیغام ها به شما نشان می دهد که پیام مورد نظر در فولدر Spam یا Trash است.
همچنین آپدیت جدید امکان جستجوی کلی را نیز به شما می دهد . اگر عبارت شما خیلی کلی باشد ، پیغام زیر نمایش داده خواهد شد:


Improve result with Search Option such as sender,date,size and more.


با کلیک کردن روی لینک “Search option” پنجره ای باز خواهد شد که محدوده ی جستجوی شما را کم تر خواهد کرد. بنابراین دفعه ی بعدی که نتوانستید پیام مدنظر را پیدا کنید، به پایین صفحه ی نتایج جستجو در Gmail بروید. این آپدیت فقط زمانیکه با وب وارد gmail می شوید در دسترس است و متاسفانه در اپلیکیشن Gmail گوشی در دسترس نیست.