شماره تماس شرکت کتمپیوتری سپند

سه شنبه 25 تير 1398

دیگر نگران شکستن صفحه آیفون خود نباشید

با توجه به استفاده صدها میلیون کاربر در سراسر جهان از گوشی آیفون، شکستگی و یا ترک‌برداشتن صفحه نمایش آن به یک امر متداول تبدیل شده و بسیاری از کاربران را درگیر کرده است. اما در زمان شکستن صفحه نمایش آیفون (iPhone) چه راهکارهایی پیش روی ما قرار دارند؟

در بیشتر شرایط، شکستن صفحه نمایش آیفون جزیی بوده و تنها به قرارگیری چند خراش عمیق و یا سطحی بر روی گوشی، بدون تاثیرگذاشتن بر روی کارکرد کلی صفحه نمایش ختم می‌شود. در نظر داشته باشید شرایط نگهداری از گوشی بعد از شکستن صفحه نمایش آیفون کاملا متفاوت می‌شود و کاربر می‌بایست خیلی بیشتر از قبل از آن مراقبت کند، چرا که هر لحظه ممکن است به شدت و عمق خراش یا ترک موجود افزوده شود. صفحه نمایش آسیب دیده بسیار ضعیف است، پس بعید نیست تا هر ضربه کوچکی آن را کاملا از کار بیندازد.

شاید پیش از این می‌بایست برای پیشگیری از شکستن صفحه نمایش آیفون خود یک محافظ صفحه خوب بر روی آن قرار می‌دادید، اما حالا که کار از کار گذشته، بهتر است تا برای جلوگیری از وخیم‌تر شدن وضعیت، این کار را انجام دهید. محافظ صفحه نمایش آیفون، قسمت‌های ترک برداشته را در کنار یکدیگر محکم نگه می‌دارد و از عمیق‌تر شدن خراش‌های موجود جلوگیری می‌کند. مخصوصا در زمان ترک‌برداشتن صفحه، استفاده از یک محافظه صفحه بهترین راهکار پیش رو برای جلوگیری از هزینه‌های بیشتر است. شدیدا توصیه می‌شود تا به جای محافظ‌های پلاستیکی عادی، از محافظ‌های صفحه ضخیم و فشرده که در بازار با نام گلس شناخته می‌شوند استفاده کنید.

نه تنها در زمان استفاده از گوشی های آیفون، بلکه همواره توصیه می‌شود تا برای گرفتن بهترین سرویس‌دهی، از ریز جزئیات گارانتی مربوط به دستگاه خود مطلع باشید. در حالت قانونی، هر آیفون به همراه یک سال گارانتی شرکت ارائه می‌شود، اما در اغلب مواقع شکستن صفحه نمایش آیفون یک حادثه از سوی کاربر تلقی شده و به دلیل نبود مشکل کارخانه‌ای، شامل گارانتی نمی‌شود. اپل بعد از شکستن صفحه نمایش آیفون یک کاربر، برای تشخیص عمدی‌بودن و یا کارخانه‌ای‌بودن مشکل، آزمایشاتی بر روی آن انجام می‌دهد.

قسمت‌های فوق ظریف زیادی همچون نوار متصل‌کننده صفحه نمایش به گوشی وجود دارند که می‌بایست با دقت خاصی جابه‌جا شوند، در غیر این صورت در زمان درست کردن ابروی گوشی، چشم آن را کور خواهید کرد! اگر ابزار لازم و تخصصی برای باز کردن یک گوشی را داشته و نیازی به خرید آن‌ها وجود نداشته باشد، خرید صفحه نمایش آیفون 6 با 40 دلار و خرید صفحه نمایش آیفون 7 به ازای مبلغی بین 215 تا 250 دلار امکان‌پذیر است.

 

یکی دیگر از نکات بسیار مهمی که بعد از شکستن صفحه نمایش آیفون و تصمیم برای تعمیر آن توسط خود باید در نظر داشته باشید، قابلیت ضدآب آیفون 7 و آیفون 7 پلاس است که بعد از باز و بسته شدن گوشی به دست شما، بدون شک از بین خواهد رفت. یکی از روش‌هایی که به کسب استاندارد IP67 توسط گوشی های جدید آیفون منجر شده، استفاده از یک ماده چسبنده در زمان متصل‌کردن صفحه نمایش به بدنه گوشی بوده است. اگر مشکل شکستن صفحه نمایش آیفون آن‌چنان جدی نبوده و یا از آخرین نسخه‌های آیفون استفاده می‌کنید، پیشنهاد می‌شود تا در صورت نداشتن تجربه پیشین شدیدا از باز کردن گوشی برای جلوگیری از هزینه‌های بیشتر خودداری کنید.

اگر به مراکز رسمی اپل و نمایندگی‌های مجاز آن دسترسی ندارید، می‌توانید به یک تعمیرکار خارجی مراجعه کنید. فراموش نکنید در زمان دسترسی به نمایندگی‌های رسمی، کمک‌گرفتن از آن‌ها اولویت اول و آخر است. بسیار مشاهده شده که کاربران بعد از سپردن گوشی خود به دست تعمیرکاران غیر رسمی، با مشکلات دیگری اعم از خرابی دیگر قطعات مواجه شده‌اند. به همین دلیل توصیه می‌شود تا زمان کافی صرف کرده و با پرس و جوی فراوان به سراغ یک تعمیرکار باتجربه و مخصوصا مورد اعتماد و شناخته‌شده بروید.