شماره تماس شرکت کتمپیوتری سپند

سه شنبه 25 تير 1398

امن ترین سیستم عامل موبایل

مدیرعامل شرکت Kaspersky Lab اعلام کرد، سیستم عامل گوشی های محبوب بین کاربران iOS,Android و ویندوزفون هرکدام دارای ضعف های امنیتی می باشند . اما دربین این سه سیستم عامل ، ویندوزفون از امنیت بیشتری برخوردار است.

ویندوز فون

 

تمام این سیستم عامل ها دارای مزایا و معایبی می باشند که در حاضر ویندوزفون از نفوذپذیری کمتری برخوردار می باشد و امکان هک کردن آن سخت تر است . این نکته نیز حائز اهمیت است که تولید بدافزار در iOS سخت می باشد و این خود عاملی برای جذب هکرها به این نوع سیستم عامل شده است. با این وجود در صورت نفوذ به آیفون میلیون ها آیفون در سراسر جهان آلوده می شود. و با توجه به عدم دسترسی به شرکت های امنیتی مشکل حل نخواهد شد. بر اساس تحقیقات انجام شده بیش از 90درصد از کاربران تلفن های هوشمند از تلفن های خود برای انجام تراکنش های مالی و ... استفاده می کنند و از این سو هکرها برای شکستن این گذرواژه ها و دسترسی به اطلاعات کاربران تمایل دارند.
به علاوه استیو لرد صاحب شرکت خدمات امنیتی Mandalorain که سال هاست در زمینه نفوذپذیری برنامه ها و سیستم عامل ها فعالیت دارد، حرف های مدیرعامل شرکت کسپراسکای را در زمینه امنیت بیشتر ویندوزفون را میزند . وی می گوید: حتی گوشی های هوشمند قدیمی به این علت که نقطه ی ضعف آن ها ناشناخته بود از نفوذ پذیری بیشتری برخوردار هستند. در صورتی که از گوشی هوشمند قدیمی استفاده می کنید آن را با گوشی های ساده عوض کنید درغیر این صورت گوشی های هوشمند با سیستم عامل ویندوزفون 8 و جدیدتر بهترین گزینه می باشد و اینکه مایکروسافت تلاش بسیار زیادی برای برطرف کردن مشکلات امنیتی نسخه های پیشین در ویندوز10 کرده است.